ТРАНСПОРТНИ ВЕСТИ

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно пo суви коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно пo суви коловози.Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – М.Каменица - Делчево, Виница - Берово, Гостивар - Стража, Маврово – Дебар - Струга, Д.Капија – Удово, Катланово - Велес, Крушево - Демир Хисар и Ресен - Буково.ЈП Македонијапат апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината спрема условите на патот.Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.За сите подетални информации јавете се на нашиот дежурен телефон...
На патниот правец Неготино - Демир Капија, на делот од Неготино до м.в. Острово , сообраќајот ќе се одвива по ...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци над...

Резултати од пребарувањето: 1699

ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Од 08.20 чaсот, сообраќајот на магистралниот пат А1 Удово - Гевгелија, кај Марвинска клучка е во прекин, поради сообраќајна незгода.НАЈАВА: Од 01.07.2017 година започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период со кој се забранува движење на тешки товарни возила за време на деновите од викендот и за денови при екстремно високи температури. ИЗМЕНЕТ РЕЖИМ НА СООБРАЌАЈ: На ...

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.На патниот правец Неготино – Демир Капија, на делот од Неготино до м.в.Острово, се одвива по дел од новиот автопат во должина од 4км. По овој дел сообраќајот пак се враќа на магистралниот пат Р103.АМСМ препорачув...

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.На патниот правец Неготино – Демир Капија, на делот од Неготино до м.в.Острово, се одвива по дел од новиот автопат во должина од 4км. По овој дел сообраќајот пак се враќа на магистралниот пат Р103.АМСМ препорачув...

ГД Гранит информира дека од 27.06.2017 година се започнува со изведување на градежни работи на патниот правец А2 Гостивар - Кичево (делница Гостивар до с.Колари) во должина од 28,5 км. Се работи на изведување рехабилитација на асфалтниот коловоз).Истовремено се изведуваат градежни работи на санација на мостовите на истиот државен пат. Во моментот се изведуваат градежни работи на мост Атанасова Река во должина од 110 ...

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Поради високите температури препорачуваме патување во раните утрински и вечерни часови. Правете п...

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.На патниот правец Неготино – Демир Капија, на делот од Неготино до м.в.Острово, се одвива по дел од новиот автопат во должина од 4км. По овој дел сообраќајот пак се враќа на магистралниот пат Р103.АМСМ препорачув...

 На патниот правец Неготино - Демир Капија, на делот од Неготино до м.в. Острово , сообраќајот ќе се одвива по дел од новиот автопат во должина од 4 км. По овој дел сообраќајот пак се враќа на магистралниот пат Р103.Вијадукт Трејд - ДООЕЛ, известува дека во Неготино временото решение е изменето и возилата ќе се исклучуваат од магистралниот пат на регионалниот пат (Р - 1102) кај клучката Тремник, каде до Демир Капија&...

НАЈАВА: Од 01.07.2017 година започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период со кој се забранува движење на тешки товарни возила за време на деновите од викендот и за денови при екстремно високи температури.ИЗМЕНЕТ РЕЖИМ НА СООБРАЌАЈ: На патниот правец Неготино - Демир Капија, на делот од Неготино до м.в. Острово , сообраќајот ќе се одвива по дел од новиот автопат во должина од 4 км. По ов...

НАЈАВА: Од 01.07.2017 година започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период со кој се забранува движење на тешки товарни возила за време на деновите од викендот и за денови при екстремно високи температури.ИЗМЕНЕТ РЕЖИМ НА СООБРАЌАЈ: На патниот правец Неготино - Демир Капија, на делот од Неготино до м.в. Острово , сообраќајот ќе се одвива по дел од новиот автопат во должина од 4 км. По ов...

НАЈАВА ЗА ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: На патниот правец Р1202 Маврово – Дебар, на делот од с.Рајчица – Мелнички мост, на 06.07.2017 (четврток) поради изведување градежни работи на пат (асфалтирање) во период од 13:00 ч до 17:00 ч сообраќајот ќе биде во целосен прекин во двата правци. СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. НАЈАВА: Од 01.07.2017 година започна со примена времен...

НАЈАВА ЗА ПРЕКИН НА СООБРАЌАЈ: Денес - 05.07.2017 (среда), на патниот правец Р1202 Маврово – Дебар, делот од с.Рајчица – Мелнички мост, поради изведување градежни работи на пат (асфалтирање), сообраќајот ќе биде во целосен прекин во двата правци, во период од 13:00 до 17:00 часот.НАЈАВА: Од 01.07.2016 година започна со примена времениот режим на сообраќај во летниот период со кој се забранува движење на тешки ...

Од градежната фирма А.Д. Илинден- Струга известуваат дека на Државниот Пат А3 делница Ресен- Буково, се извршуваат градежни работи, рехабилитиација на патниот правец, кои е предвидено да траат до Ноември 2016 година. Поради тоа, на наведената делница се применува изменет режим на сообраќај кој на одредени делови се одвива по една коловозна лента за што се поставени семафори кои предвидуваат застој во сообраќајот од 3 до 5...

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.Илинден АД Струга известува дека има времена измена режимот на сообраќај на магистралниот пат А2, делница Кичево – Охрид) Пресека – Песочани). Режимот на сообраќај е предвиден со девијации, односно преминување од една на друга ко...

Од 01.07.2017 година (сабота) ќе отпочне со примена времениот режим на сообраќај во летниот период од 01.07 до 31.08 на државните патишта во Република Македонија, со кој се забранува движење на тешки товарни возила чија вкупна маса преминува 15 тони за време на деновите од викендот и за денови при екстремно високи температури.Временските интервали се : петок од 17.00-22.00 часот, сабота 09.00-18.00 часот и недела 09....

Од 01.07.2016 година (сабота) ќе отпочне со примена времениот режим на сообраќај во летниот период кој ќе трае до 31.08 на државните патишта во Република Македонија со кој се забранува движење на тешки товарни возила чија вкупна маса преминува 15 тони за време на деновите од викендот и за денови при екстремно високи температури.Временските интервали се следни:петок : 17:00 – 22:00 часот,сабота : 09:00 – 18:00 часот инедела :...

Поради протест на странски државјани, патниот правец Крива Паланка-Куманово е во прекин од седум часот утринава, информираат од Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).Прекин на сообраќајот денска од 13 до 17 часот ќе има и на на патниот правец Маврово – Дебар на делот од селото Рајчица до Дебар. Како што информираат од ЈП Македонија пат, прекинот е поради изведување градежни работи, односно асфалтирање.

Резултати од пребарувањето: 1699

 
CargoAgent.net - БЕРЗА ЗА ТРАНСПОРТ И ТОВАРИ


Каргоагент.нет е веб систем кој што ви предлага услуги во областа на транспортот и шпедицијата за фирми од Македонија, Балканот и од цела Европа.
Ние создаваме електронски решенија за менаџерите на транспортни, шпедиторски и трговски фирми, кои ќе помогнат за исполнување на вашите задачи побрзо, полесно и поефикасно.

CargoAgent.NET За контакт:
Бугарија, Софија
Телефони: +359 2 958 64 78, +359 888 366 366
Ел. пошта: info@cargoagent.net
Skype: cargoagent_support
Facebook: Cargoagent Net
Google+: CargoAgent.Net


Понеделник - Петок (9:00 - 18:00)

Copyright (c) 2007-2013 Cargoagent.NET