ТРАНСПОРТНИ ВЕСТИ НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ НЕМА ПОДОЛГИ ЗАДРЖУВАЊА

НА ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ НЕМА ПОДОЛГИ ЗАДРЖУВАЊА

На граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен.

 

Од АМСМ информираат дека на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.УКИНАТА ЗАБРАНА ЗА СООБРАЌАЈ: Сите забрани за сообраќај на тешки товарни возила се укинати. СОСТОЈБА: Соо...

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвивa без забрани, застои и ограничувања по претежно влажни коловози...

ИЗВЕСТУВАЊЕ: На 16.02.2018 година сообраќајот на магистралниот пат А4 делница Св.Николе- Штип ( на клучка Три Чешми...

ЗАБРАНА ЗА СООБРАЌАЈ НА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА: На патниот правец Битола – Ресен преку планинскиот премин Ѓават...

Сите вести »

 
CargoAgent.net - БЕРЗА ЗА ТРАНСПОРТ И ТОВАРИ


Каргоагент.нет е веб систем кој што ви предлага услуги во областа на транспортот и шпедицијата за фирми од Македонија, Балканот и од цела Европа.
Ние создаваме електронски решенија за менаџерите на транспортни, шпедиторски и трговски фирми, кои ќе помогнат за исполнување на вашите задачи побрзо, полесно и поефикасно.

CargoAgent.NET За контакт:
Бугарија, Софија
Телефони: +359 2 958 64 78, +359 888 366 366
Ел. пошта: info@cargoagent.net
Skype: cargoagent_support
Facebook: Cargoagent Net
Google+: CargoAgent.Net


Понеделник - Петок (9:00 - 18:00)

Copyright (c) 2007-2013 Cargoagent.NET